Zalety płytek gresowych

Kiedy chcemy zakupić płytki gresowe należy pamiętać iż w sklepach możemy znaleźć różne rodzaje gresu.

Może być to przykładowo gres polerowany który jednak nie jest zbyt oporny odporny na działanie wody, różnego rodzaju płynów. Dlatego też może zostać szybko poplamiony, w tym przypadku producenci stosują środki impregnujące ją tego rodzaju płytki, dodatkowo możemy także zaimpregnować je w domu po ułożeniu. Jest to jednak gres najbardziej wytrzymały, z pewnością surowa faktura spodoba się ludziom którzy lubią styl industrialny. Innym pomysłem będzie zakup gresu szkliwionego, szkliwo będzie warstwą która zabezpiecza płytki gresowe.

Płyty gresowe to doskonały materiał na płytki łazienkowe

Gres szkliwiony wykorzystywany jest do produkcji płytek które możemy umieścić na podłodze lub też na ścianach, warto zwrócić uwagę na antypoślizgowość w tym przypadku warto wybierać klasę R10 oraz wyższą. Oczywiście ma on bardzo dobre właściwości użytkowe jest odporny na uszkodzenia oraz ścieranie, możemy stosować go więc wszędzie tam gdzie często chodzimy, przykładowo w przedpokoju. Może posłużyć także jako parapet czy też materiał na blaty kuchenne, kominki, różnego rodzaju zabudowy w naszej łazience. Dobrym pomysłem może być przykładowo zabudowanie wanny płytą gresową.

Oczywiście możemy wybierać różnego rodzaju formaty oraz tekstury, obecnie coraz popularniejsze są płytki gresowe które imitują drewno, mogą być to płytki o szerokości od 10 do 20 cm oraz długości od 60 do 120 cm które z pewnością bardzo dobrze będą imitowały deskę. Prawidłowo ułożony gres na podłodze z pewnością może dawać wrażenie podłogi drewnianej, może być to bardzo ciekawe połączenie wraz z drewnianą podłogą w salonie. Oczywiście bardzo popularne są także płyty gresowe które wyglądają jak marmur, w tym przypadku mamy do wyboru wiele różnych kolorów odcieni.

Na uwagę zasługuje model paradyż scratch gres, jest to bardzo wytrzymały gres o grubości 9 mm, możemy wybierać różne płyty kwadratowe o wielkości 60 x 60 czy też 75 x 75 cm, oczywiście dostępne są także płyty prostokątne 60 x 120 cm. Dzięki temu bardzo łatwo dobierzemy go do wymiarów każdej łazienki, z pewnością będzie to bardzo dobry wybór.