Solidne płytki na podłogi do naszego domu

Kiedy poszukujemy materiałów do wykończenia naszych podłóg oraz ścian z pewnością dobrym pomysłem będzie gres, jest to materiał który nadaje niepowtarzalny charakter naszym wnętrzom.

Posiada on wiele walorów dekoracyjnych, należy pamiętać iż gres może posiadać różnego rodzaju faktury, wypukłości, które sprawiają iż będzie on bardzo interesujący zwłaszcza na ścianie. Dodatkowo także na podłodze możemy umieścić płyty gresowe które będą imitowały deski drewniane. Oczywiście wybór kolorystyki, faktur jest w tym momencie bardzo duży, będziemy mogli dobrać go odpowiednio do naszych wymagań.

Dlaczego gres jest odpowiednim materiałem na podłogi?

Gres wytwarzany jest z kamionki szlachetnej, znajdziemy tu także mieszankę gliny, piasku kwarcowego, skalenia, wszystkie te składniki powodują iż absorpcja wilgoci jest niska. Następnie całość obrabiana jest w temperaturze od 1200 do 1300 stopni Celsjusza, dodatkowo płytki poddawane są silnemu naciskowi to sprawia iż są one bardzo wytrzymałe. Gres jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż płytki ceramiczne, dlatego też często wykorzystywany jest na zewnątrz. Posiada on także właściwości mrozoodporne, dlatego też bez problemu sprawdzi się przez wiele lat na zewnątrz. Obecnie płyty gresowe chętnie wykorzystywane są we wnętrzach, mogą być to przykładowo podłogi w naszej łazience, kuchni czy przedpokoju.

Gres może posiadać także fakturę betonu, kamienia nienaturalnego, dlatego też bardzo dobrze może sprawdzić się w przypadku kiedy chcemy stworzyć wnętrza industrialne, nowoczesne. Z pewnością duże płyty gresowe doskonale sprawdzą się w nowoczesnym salonie, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż możemy zakupić gres szkliwiony który jest bardziej odporny na zarysowania, wodę, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do naszej łazienki. Wielu klientów wybiera gres imitujący marmur, znajdziemy bardzo wiele różnych odcieni, często wybierane są odcienie białe, kremowe, ecru, które sprawiają że nasza łazienka wyda się optycznie większa. Naturalnie możemy skorzystać z płyt gresowych w różnej kolorystyce o różnych fakturach.

Osoby które poszukują płyt gresowych które wyglądają jak marmur mogą wybrać płytki paradyż desertdust, są to płytki gresowe które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Szkliwienie bardzo dobrze chroni powierzchnię, dlatego nadają się wszędzie tam gdzie będziemy mieli do czynienia z wodą oraz wilgocią, często w łazienkach oraz kuchniach.