Płyty gresowe na taras i do łazienki

Gres jest jedną z najbardziej popularnych odmian płytek ceramicznych, warto zwrócić uwagę, iż często znajdziemy go w naszych łazienkach, możemy go zastosować zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Oczywiście może on posiadać różne tekstury, także nieco wypukłe, które mogą imitować przykładowo drewno. Z pewnością długie i wąskie płytki gresowe mogą do złudzenia przypominać podłogę drewnianą. Oczywiście najpopularniejsze będą wersje gresu przypominające marmur, duża płyta w jasnym kolorze z pewnością dobrze sprawdzi się w łazience.

Rodzaje gresy do zastosowań wewnątrz

Grubość gresu wynosi najczęściej około 1 cm, jednak możemy zakupić płytki o grubości od 5 do nawet 30 mm. Oczywiście najgrubsze płyty będziemy stosowali najczęściej na tarasie, gdzie bardzo dobrze się sprawdzają ze względu na fakt, iż są one odporne na mrozy. W domu często wykorzystujemy gres szkliwiony, jest to płytka, która powstaje w wyniku formowania pod naciskiem, następnie jest wypalona w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. W rezultacie otrzymujemy bardzo twardy materiał, który będzie odporny na nasiąkanie czy też ścieranie. Z pewnością może on imitować także materiały, w klimatach bardziej industrialnych przykładowo mogą być to płyty wyglądające na beton, z pewnością możemy dzięki temu wprowadzić surową atmosferę pożądaną w niektórych budynkach.

Naturalnie warto zwracać uwagę na właściwości jeżeli chodzi o ścieralność, możemy wybrać gres bardzo odporny, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch, przykładowo płyty gresowe często znajdziemy w urzędach, w sklepach i różnych miejscach publicznych. W domu wybierzemy raczej gres szkliwiony, który będzie bardziej odporny na wodę oraz wilgoć, nie będzie nasiąkał. Z pewnością tego rodzaju właściwości pożądane będą w naszej łazience. Jak wiadomo często znajdziemy w łazience wodę, mydło czy szampon, w przypadku gresu polerowanego mogłyby one wsiąkać, tworząc plamy. Gres szkliwiony będzie odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu będzie bezpieczny.

Jeżeli poszukujemy gresu imitującego marmur, z pewnością dobrym pomysłem będzie model paradyż scratch bianco, jest to wysokiej jakości płyta gresowa, która z pewnością doskonale sprawdzi się w wielu różnych pomieszczeniach.